Gimnazjum im. Jana Pawła II

w Czarnej Sędziszowskiej

 

Plan Lekcji 2014\2015

 

 

Kontakt

O szkole

Dyrekcja

Kadra

Patron

Gigazetka

Samorzad

Galeria

Absolwenci

Dokumenty

Sport

Konkursy

Plan lekcji

Pedagog

Archiwum

Rok szkolny: 2009\2010

2010\2011

2011\2012

2012\2013

2013\2014

Aktualności

Parafia pw. Świętego Stanisława w Czarnej Sędziszowskiej

Ochotnicza Straż Pożarna w Czarnej Sędziszowskiej

Rodzina Szkół im. Jana Pawła II

  Kuratorium  Oświaty

 w Rzeszowie

OKE w Krakowie

 

Biuletyn  informacji publicznej

 

Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych

Wakacje - któż o nich nie marzy tak bardzo, jak uczniowie.

 

Zabrzmiał ostatni dzwonek na zakończenie roku szkolnego 2014/2015.
Wszyscy uczniowie nie mogą się już doczekać wakacji.
Jednak oprócz nieokiełznanej radości, tego dnia pojawia się również trochę smutku.
Szkolna codzienność zostanie zawieszona na dwa miesiące. Podczas uroczystej akademii uczniowie odebrali świadectwa zostali dodatkowo nagrodzeni książkami, statuetkami, maskotkami i dyplomami.
Dla niektórych to już koniec przygody z naszą szkołą. Tym bardziej składamy życzenia naszym absolwentom i uczniom.
Wypoczywajcie, ładujcie akumulatory i wracajcie.

Foto reportaż


I wielka gala teatralna artystów z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Czarnej Sędziszowskiej w Domu Strażaka.


"Świat jest teatrem, aktorami ludzie".
Słowa Szekspira stały się mottem "Dnia teatru" zorganizowanego dla naszych uczniów. Prowadzący to wielkie przedsięwzięciePani Albina Świerad oraz Przemysław Rzepa wprowadzali zgromadzonych w tajniki przedstawianych sztuk teatralnych.
Gratulujemy artystom i zapraszamy za rok.
Foto relacja


"Poloneza czas zacząć". Tak rozpoczęto komers 2015.

    W środę  24 czerwca 2015 roku odbył się po raz kolejny bal uczniów klas trzecich - komers. Była świetna zabawa  zorganizowana przez rodziców naszych uczniów. Nie zabrakło też chwil wzruszeń i wspomnień, a także często ukradkiem wycieranych łez...

W imieniu   uczniów dziękujemy rodzicom za przygotowanie balu.

 

 

Foto reportaż

 


Nasi najlepsi

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 rozpocznie się o godzinie 8:00 26.06.2015r na sali gimnastycznej w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Czarnej Sędziszowskiej. Dzień wcześniej 25.06.2015 w kościele Parafialnym o godzinie 18.00 odbędzie się msza św. na zakończenie roku szkolnego, na którą zapraszamy wszystkich gimnazjalistów, rodziców oraz pracowników gimnazjum.

 


PODRĘCZNIKI  SZKOLNE

Informujemy, że podręczniki do klasy pierwszej gimnazjum na rok szkolny 2015/2016 będą kupowane w ramach dotacji z Ministerstwa Edukacji Narodowej i będą uczniom wypożyczone na początku roku szkolnego.

 

Zestawy podręczników do klasy II i III na rok szkolny 2015/2016 pozostają takie same jak w roku ubiegłym.

Klasa II    >> pobierz

Klasa III  >>  pobierz

 


 

XII Młodzieżowy Zlot Młodzieży w Kamionce

 

10.06.2015  40 uczniów z opiekunami: ks. proboszcz Edward Brzana, ks.  Paweł Martyka, dyr. Andrzej Świerad, Albina Świerad, Mariola Drozd  wzięło udział w XII Młodzieżowym Zlocie Młodzieży w Kamionce. Na spotkanie zostaliśmy zaproszeni przez panią dyrektor Gimnazjum w Kamionce Annę Sum i ks. proboszcza Piotra Stefańskiego.

Spotkania odbywają się na Sitkówce dla uczczenia naszego rodaka  bł. Romana Sitko. Pamiętajmy, że bł. Roman Sitko został beatyfikowany przez naszego papieża wraz gronem 108 błogosławionych  męczenników, zamordowanych  podczas II wojny światowej 13 czerwca 1999r. Natomiast w naszej parafii w każdą środę odprawiana jest nowenna do bł. ks. Romana Sitko.

Foto galeria


 

Wycieczka Szczawnica - Zakopane

 27-28.05.2015r

Uczniowie gimnazjum im Jana Pawła II w czarnej Sędziszowskiej brali udział w dwudniowej wycieczce w góry, podążając szlakiem  podróży Jana Pawła II.

W wyjeździe wzięło udział 50 uczniów naszego gimnazjum. Podziwialiśmy piękno krajobrazu naszych gór, świetnie bawiliśmy się, urządzając różnego rodzaju zabawy.

Te chwile pozostaną na zawsze w naszej pamięci.

 


Zwycięstwo naszych piłkarzy

W dniu  31.05.2015  na stadionie "Sokoła Krzywa" w trakcie Pikniku Rodzinnego odbył się mecz reprezentacji naszego  Gimnazjum z reprezentacją Gimnazjum w Iwierzycach. Nasza drużyna odniosła zwycięstwo 4:1.

Bramki strzelili: Paweł Feret 1, Kamil Walicki 2, Jakub Sado 1.


Dzień Matki

25 maja w poniedziałek w kościele parafialnym w Czarnej Sędziszowskiej odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Matki z udziałem młodzieży z Gimnazjum im. Jana Pawła II i uczniów ze Szkoły Podstawowej w Czarnej Sędziszowskiej. Uczniowie zaprezentowali wiersze
i piosenki a na koniec wręczyli skromny upominek w postaci obrazków. Składamy serdeczne podziękowania Księdzu Proboszczowi Edwardowi Brzanie za pomoc w przygotowaniu uroczystości oraz Aleksandrowi Czyż za podkład muzyczny i Renacie Skomra za program artystyczny.


15 maja 2015r. w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Czarnej Sędziszowskiej obchodziliśmy Dzień Patrona. W tym dniu odbył się w naszej szkole XII Dekanalny Konkurs Wiedzy o Świętym Janie Pawle II pod hasłem "Świętymi Bądźcie".

Organizatorem  i prowadzącym konkurs jest ks. Edward Brzana. Zmagania uczestników odbywają się na zasadzie  teleturnieju "Jeden z Dziesięciu".

Do konkursu przystąpiło 8 uczestników z 5 gimnazjów. Zwycięzcy zostali wyłonieni po bardzo zaciętej i emocjonującej rywalizacji.

I miejsce Damian Bezara  uczeń naszego gimnazjum

II miejsce Weronika Drozd Gimnazjum w Kamionce

III miejsce Przemysław Kwaśnik Gimnazjum w Kamionce

W tygodniu poprzedzającym Dzień Patrona  odbyły się również różnego rodzaju konkursy.

A były to:

- konkurs literacki I miejsce Aleksandra Świniuch  kl. IIIa, wyróżnienie Dmian  Bezara kl.Ib

- konkurs plastyczny I miejsce Kamila Potwora  kl. IIa

Foto galeria


 

Uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum wzięli udział w 6 edycji Powiatowej Gimnazjady Informatycznej organizowanej przez Zespół Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach. Właściwy konkurs rozpoczął się etapem pierwszym podczas którego uczestnicy rozwiązywali test złożony z 20 pytań. Etap drugi to kolejny test dostępny on-line, suma punktów z etapu pierwszego i drugiego uprawnia 5 najlepszych uczestników z naszej szkoły do udziału w teście finałowym. Warto dodać iż w pierwszej dziesiątce wszystkich uczestników aż sześcioro znalazło się z  naszego gimnazjum. Niestety nie wszyscy mogą wziąć udział w finale a szkoda!

Strona konkursu


 

224 Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

5.05.2015r odbył się apel upamiętniający 224 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Apel przygotowali uczniowie kl. IIIc pod opieką pani Małgorzaty Łagowskiej, oprawę muzyczną przygotowali uczniowie pod opieką pana Aleksandra Czyża

 

Foto galeria


X OTWP

W dniu 9 kwietnia 2015 r. tradycyjnie w naszym Gimnazjum  odbyły się X eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
Turniej rozpoczął się od pokazu sprzętu strażackiego na placu przed szkołą. Swój sprzęt zaprezentowali strażacy z PSP w Ropczycach, pokazano lekki samochód ratownictwa technicznego wraz z wyposażeniem oraz zestaw hydrauliczny i zestaw pierwszej pomocy medycznej.

Następnie uczestnicy Turnieju przystąpili do części testowej a następnie do ustnej. W Turnieju brali udział uczniowie z 5 szkół podstawowych z miejscowości: Czarna Sędz., Kawęczyn Sędz., Zagorzyce Dolne, Wolica Piaskowa i SP Nr 3 Sędziszów Młp. oraz 3 gimnazjów w Zagorzycach Górnych, Sędziszowie Młp. i Czarnej Sędz.
Zwycięzcy z rąk Burmistrza Bogusława Kmiecia, Komendanta Powiatowego PSP w Ropczycach Jacka Roga oraz przedstawicieli Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego OSP w Sędziszowie Młp.  otrzymali dyplomy oraz nagrody w postaci sprzętu sportowego.

Ponadto osoby, które zajęły dwa pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach reprezentować będą naszą gminę na eliminacjach powiatowych.
Ostateczne wyniki eliminacji gminnych OTWP:
W kategorii szkół podstawowych:
I miejsce - Rafał Żegleń - SP Kawęczyn Sędz.
II miejsce - Patrycja Ślączka - SP Kawęczyn Sędz.
III miejsce – Marcel Pazdan - SP Czarna Sędz.
IV miejsce – Zuzanna Majka – SP Czarna Sędz.
V miejsce – Gabriel Lazarowicz – SP nr 3 w Sędziszowie Młp.

W kategorii szkół gimnazjalnych:
I miejsce - Dominika Drozd - Gimnazjum Sędziszów Młp.
II miejsce - Nikodem Żyła - Gimnazjum Czarna Sędz.
III miejsce - Rafał Białek - Gimnazjum Czarna Sędz.
IV miejsce - Michał Persak - Gimnazjum Czarna Sędz.
V miejsce – Marcin Siwiec – Gimnazjum Zagorzyce Górne

 

Foto galeria

 


 

W Wielki Czwartek - 2 kwietnia 2015 o godz. 20.30 w Kościele Parafialnym w Czarnej Sędziszowskiej odbyła się 12 edycja wystawienia Pasji w wykonaniu uczniów Gimnazjum im Jana Pawła II. Widzowie zobaczyli sceny z życia Jezusa od Ostatniej Wieczerzy po ukrzyżowanie i Wieczernik. Sceny te wprowadziły nas w tajemnicę daru jakim jest Eucharystia oraz Kapłaństwo. W przedstawieniu brało udział około 90 uczniów. Wystawienie Misterium Męki Pańskiej w kościele jest jednocześnie wprowadzeniem w przeżycie Triduum Paschalnego.

Dziękujemy ks. proboszczowi Edwardowi Brzanie za podjętą inicjatywę wystawiania Misterium i wprowadzanie w ten sposób słowa Bożego do naszego życia, do życia całej Parafii. W całość przedsięwzięcia aktywnie włączyli się nauczyciele Gimnazjum im Jana Pawła II, Panie: Albina Świerad, Małgorzata Mytych, Mariola Drozd, Bogusława Skiba, oraz Pan dyrektor Andrzej Świerad i ks. Paweł Martyka, którzy byli odpowiedzialni za dźwięk i multimedia. Oprawa wokalno-instrumentalna pod kierunkiem Pana Aleksandra Czyża uświetniła całość przedstawienia.

Swoją obecnością zaszczycili uczestników oraz współorganizatorów Pan Senator RP Zdzisław Pupa, Burmistrz Bogusław Kmieć, V-ce Starosta Bernadeta Frysztak oraz Sekretarz Jan Maroń.

Galeria

 


 

Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy najserdeczniejsze życzenia, dużo zdrowia miłości i pokoju.

Życzymy aby nadzieja i wiara  towarzyszyły wszystkim każdego dnia.

 

Dyrektor i pracownicy Gimnazjum im. Jana Pawła IIPierwszy dzień wiosny

Jeszcze niedawno śpiewaliśmy "Hu, hu, ha, nasza zima zła", a tu wielkimi krokami zawitała do nas wiosna. Nareszcie! W tym roku rozpoczęła się 21 marca. Pomimo szarości za oknem u nas było wiosennie, kolorowo i wesoło. Uczniowie bawili się przy piosenkach, konkursach i zagadkach, związanych z tą piękną porą roku. Największą atrakcją była możliwość wyrażenia swej radości w bajecznych barwach. Gimnazjaliści przybyli tego dnia we wcześniej ustalonych kolorowych strojach. Na koniec samorząd uczniowski zorganizował uroczystą akademię, na której swój repertuar zaprezentował zespół muzyczny składający się z uczniów i absolwentów naszego gimnazjum.

 Szkoda, że taki dzień zdarza się tylko raz w roku.

Foto galeria


Anna Sado laureatką z j. polskiego

 Ania Sado podopieczna Pani Albiny Świerad, uczestniczyła w III etapach  konkursu przedmiotowego organizowanego przez Kuratorium Oświaty. W każdym etapie  zajmowała czołowe miejsca. W trzecim etapie została laureatką wyróżniając się na terenie województwa podkarpackiego i jest jedyną w powiecie ropczycko-sędziszowskim. Należy nadmienić ,że laureat jest zwolniony z egzaminu gimnazjalnego z j. polskiego uzyskując 100% punktów.

 Gratulujemy Ani osiągniętego sukcesu.


Najlepsi  uczniowie w pierwszym semestrze 2014/2015 roku


 

„Jest w Tobie Niebo”

 

Szkolne Koło Caritas działające przy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Czarnej Sędziszowskiej już po raz czwarty zorganizowało spotkanie kolędowe w Domu Ludowym w Czarnej. Zgromadzona publiczność to Babcie, Dziadkowie i Rodzice z dziećmi oraz młodzież. Spotkanie zaszczycił swoją obecnością Pan Burmistrz Bogusław Kmieć, Pan sekretarz Jan Maroń, ks. Proboszcz Edward Brzana, ks. Paweł Martyka, radni z naszej miejscowości: Pan Jan Różański i Pani Dorota Sędłak, Pani przewodnicząca KGW Barbara Sędłak.
Uczniowie wraz z opiekunami SK Caritas: Panią Małgorzatą Mytych, Panią Albiną Świerad oraz Panią Mariolą Drozd przedstawili rozważania na temat, czym jest Boże Narodzenie dla współczesnego człowieka. Program został uświetniony oprawą muzyczną chórku gimnazjalnego pod opieką Pana Aleksandra Czyża. Ks. Proboszcz Edward Brzana, znakomicie wcielił się w rolę prowadzącego konkurs "Jaka to kolęda?" Przypomniał tym samym wszystkim zebranym (dorosłym, dzieciom i młodzieży), że kolędy są modlitwami wdzięczności za Boży dar i cud Wcielenia Syna Bożego. Często są historiami pomagającymi nam pamiętać i wracać do szczególnych chwil w historii zbawienia. Śpiewajmy więc kolędy by przypominać sobie okoliczności przyjścia Jezusa i cel narodzenia Króla Królów w ubogiej stajni.
W czasie prowadzenia konkursu zgromadzona publiczność przy akompaniamencie Pana organisty Zdzisława Kamienia śpiewała kolędy. Wieczór upłynął w miłej atmosferze. W dzisiejszym zabieganym świecie ważnym jest, aby pielęgnować, strzec oraz przekazywać młodemu pokoleniu zwyczaje, religię i tradycję naszych przodków, może w taki właśnie sposób -wspólnego kolędowania trzech pokoleń –mówił dyrektor gimnazjum Andrzej Świerad.
Dziękujemy Rodzicom, OSP, KGW oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do uświetnienia tej bogatej „Uczty duchowej”.


Galeria


O WOLNOŚĆ I GRANICE

 

W dniu 16.12.2014r. w Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Małopolskim odbył się Powiatowy Konkurs Historyczny „O WOLNOŚĆ I GRANICE ", którego organizatorami byli:

-Liceum Ogólnokształcące im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp.
-Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie
-Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka Filia w Sędziszowie Młp.
-Związek Strzelecki „Strzelec” JP w Sędziszowie Młp.


W konkursie wzięli udział uczniowie z dziesięciu szkół gimnazjalnych z całego powiatu. Naszą szkołę reprezentowała Helena Kozak z klasy IIIa, którą przygotowywała pani Małgorzata Łagowska. Konkurs polegał na rozwiązaniu pisemnego testu z pytaniami zamkniętymi i otwartymi. W czasie gdy prace konkursowe były poprawiane, uczestnicy zwiedzili wystawę „Symbole naszej historii” i wysłuchali wykładu pracownika Instytutu Pamięci Narodowej w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej. Spotkali się również z p. Tomaszem Maksoniem - stażystą z biblioteki, który posiada swój prywatny strój żołnierza legionisty I Brygady Legionów Polskich dowodzonych przez Komendanta Józefa Piłsudskiego. Oprócz munduru zaprezentował oryginalny karabin z bagnetem. Uczniowie obejrzeli również film o kapelanie Legionów Polskich – o. kapucynie Kosmie Lenczowskim. Następnie odbyło się ogłoszenie wyników i rozdanie nagród, które było dla nas szczególnie miłe ponieważ nasza uczennica Helena Kozak zajęła trzecie miejsce.

Gratulujemy Helenie sukcesu.

 


"Powstanie Warszawskie w pamięci"

 

Gimnazjum w Sędziszowie Małopolskim oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w  Rzeszowie z Filią w Sędziszowie Małopolskim  zorganizowały  Gminny Konkurs literacko-plastyczny "Powstanie Warszawskie w pamięci" w 70 rocznicę zrywu zbrojnego "Warszawo Ma..."

 

Nagrody otrzymały:

Julia Bochnak za zajęcie  pierwszego miejsca w konkursie plastycznym.

Helena Kozak która zdobyła wyróżnienie w konkursie literackim w kategorii w wiersz.

 

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

 

 

 


 

Niech magiczna noc Wigilijnego Wieczoru przyniesie Wam spokój i radość. Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem.

A Nowy Rok obdaruje Was pomyślnością, zdrowiem i szczęściem.

 

Życzy Dyrektor Gimnazjum

 

 

 

 

 

 


 

Jest taki czas ...

Gimnazjalne  Koło Caritas jako katolicka forma wolontariatu, kierując się wrażliwością na potrzeby bliźnich podjęło inicjatywę niesienia pomocy chorym dzieciom z naszej  parafii. Każdego roku na kilka miesięcy przed Świętami Bożego Narodzenia młodzież przygotowuje ozdoby świąteczne aby w czwartą niedzielę Adwentu rozprowadzić je na kiermaszu w kościele parafialnym w Czarnej. Należy nadmienić, że do działalności charytatywnej włączają się uczniowie, z wielkim zaangażowaniem, nauczyciele, księża, dyrektor. Pomocą służą również rodzice. Zebrane środki są przekazywane dla dzieci chorych-potrzebujących z naszej parafii. Działalność Koła Caritas służy kształtowaniu postawy chrześcijańskiej miłości bliźniego oraz wrażliwości serca na potrzeby ludzi ubogich materialnie i oczekujących wsparcia duchowego.

Dziękujemy wszystkim Parafianom za włączenie się i wsparcie tej akcji Gimnazjalnego Koła Caritas.

Galeria

 


Spotkanie opłatkowe

 

Tradycją naszej szkoły jest dzielenie się opłatkiem całej społeczności szkolnej. Tak było też w tym roku. Najpierw obejrzeliśmy jasełka przygotowane przez uczniów i nauczycieli, dzięki czemu przypomnieliśmy sobie te niezwykłe wydarzenia związane z Bożym Narodzeniem. Później wspólnie podzieliliśmy się opłatkiem. Chociaż pogoda na zewnątrz nie przypomina białych świąt, a każdy z nas jest już myślami wśród swoich najbliższych, znajdujemy czas na szkolny opłatek.
To niezwykłe spotkanie pozwala wyrażać uczucia, które na co dzień nas krępują. Bo jak w zwykły dzień podejść do osoby, którą ledwo znamy, z którą nie łączy nas przyjaźń, a czasem dzielą nas urazy, podać jej dłoń, uśmiechnąć się i powiedzieć szczerze kilka dobrych słów. To piękna polska tradycja, tradycja obdarowywania: miłością, radością, dobrem, przebaczeniem, pojednaniem. Tradycja, która wszystko zmienia. Rzeczy zwykłe stają się niezwykłe. Sprzątanie, gotowanie, zakupy, posiłki, wspólne rozmowy, nabierają niezwykłego charakteru - ubogacają nas. A wszystko to dzieje się tylko w naszych sercach. Są przy nas te same osoby, jesteśmy w tych samych miejscach, a czas płynie tym samym rytmem.
Jak niewiele potrzeba, aby wszystko zmienić. Wystarczy prawda, dobro i piękno, które przychodzą z Betlejem. Wystarczy zatrzymać je w sobie i nie pozwolić im odejść, obdarowując nimi najbliższych.

 

Galeria


                             Finalistki 

 

Dwie uczennice naszego gimnazjum Anna Sado z klasy IIIc Ewa Basara z klasy IIIb zostały  finalistkami konkursów przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Teraz dziewczęta będą starały się o uzyskanie tytułu laureata. Osiągnięcie to zwalnia z danej części egzaminu gimnazjalnego i przyznaje maksymalną liczbę punktów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Próbny egzamin gimnazjalny z wydawnictwem Operon

 

Próbny Egzamin Gimnazjalny z Operonem to coroczny projekt, w którym nasze gimnazjum uczestniczy od 2007 roku. Egzamin ten umożliwia sprawdzenie  swojej wiedzy i przygotowuje do realiów prawdziwego egzaminu.

 

 

 

 

 

 

Galeria

 


 

Andrzejki 2014

 

Dnia 19 listopada 2014 roku SU zorganizował akcję „Odżywiaj się zdrowo”. Na przerwach sprzedawano owoce, takie jak: jabłka, gruszki, mandarynki, pomarańcze, banany, śliwki, w celu propagowania zdrowego odżywiania. Sprzedaż cieszyła się dużym zainteresowaniem. W przyszłości planujemy zorganizować kolejną taką akcję.

Dnia 27 listopada 2014 r. SU przygotował mnóstwo atrakcji z okazji ANDRZEJEK. Podczas przerw na dolnym korytarzu zorganizowano „stoisko z andrzejkowymi wróżbami”, gdzie każdy uczeń mógł poznać swoją przyszłość. Wiele atrakcji wzbudziły nasze szkolne wróżki, które wspaniale przepowiadały przyszłość z dłoni, kart oraz szklanej kuli. Sprzedawano również pączki, oczywiście z wróżbami.
W godzinach popołudniowych odbyła się dyskoteka andrzejkowa, podczas której mogliśmy podziwiać występ grupy tanecznej „Black Style”. Rada Rodziców zapewniła poczęstunek dla wszystkich uczniów w postaci pączka i napoju. Zabawa był wyśmienita, uczniowie z niecierpliwością czekają na kolejną dyskotekę.

 

galeria

 


 

II Turniej o Puchar Dyrektora w Tenisie Stołowym

 

W miesiącu listopadzie 2014 r. odbywał się II Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły w tenisie stołowym. Wszyscy chętni do udziału podzieleni zostali na dwie kategorie – dziewcząt i chłopców. Przy tak dużej ilości chętnych jak w tej dyscyplinie zawody przeprowadzana się systemem pucharowym i tak było w tym przypadku. Każdy mecz rozgrywany był do dwóch wygranych setów zaś turniej do dwóch przegranych meczy. Oznacza to, że zawodnik, który przegrał jeden z pojedynków nadal może walczyć o 2 miejsce.
W dniu 2 grudnia 2014 r. odbył się finał, w którym brało udział 6 osób i – cała szkoła jako kibice. Po bardzo zaciętych meczach przy wyrównanym poziomie (prawie wszystkie mecze 2:1) wyłonieni zostali zwycięzcy:
Dziewczęta:
I m – Sado Anna kl. 3c
II m – Różańska Justyna kl. 3b
III m – Gdowik Gabriela kl. 3b

Chłopcy:
I m – Fabiński Krystian kl. 2b
II m – Opaliński Patryk kl. 1b
III m - Łojek Damian kl. 2a

galeria

 


 

Turniej piłkarski o Puchar Dyrektora gimnazjum

 

 

Zwycięska drużyna klasy IIIb "LEGENDY GIMBAZY"

galeria z rozdania

 


 

"Świętymi Bądźcie" Tydzień papieski w naszym gimnazjum

 

 

W dn. 16 października 2014r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Tygodnia Papieskiego. W tym roku obchodziliśmy go pod hasłem „Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie!” Ojciec Święty wielokrotnie wzywał młodych ludzi do świętości. Uważał, że każdy z nas jest do niej powołany. Wskazywał ludzi świętych w historii kościoła i zachęcał by brać z nich przykład. Sam swoim życiem pokazał, że świętość jest osiągalna dla każdego. Z naszej strony trzeba tylko współdziałania z Bogiem. Jan Paweł II prosił „Otwórzcie drzwi Chrystusowi!” i przypominał, że jeśli chcemy być świętymi nie możemy godzić się na łatwe rozwiązania, które proponuje nam dzisiejszy świat, że musimy od siebie wymagać, nawet jeśliby inni od nas nie wymagali. Te i inne słowa przypomnieli nam w tym dniu członkowie Szkolnego Koła Caritas, którzy przygotowali akademię pod okiem p. Mytych. Uczniowie mogli usłyszeć oryginalne słowa Ojca Świętego z jego homilii wygłaszanych w czasie pobytów w naszej ojczyźnie, czy też słowa jego własnych wierszy, a wszystko to przeplatane rozważaniami na temat świętości i religijnymi piosenkami-modlitwami. W tym refleksyjno-modlitewnym nastroju spędziliśmy również piątkowy wieczór następnego dnia, kiedy to spotkaliśmy się na wieczornicy również poświęconej osobie i nauczaniu Jana Pawła II w kontekście świętości. W spotkanie aktywnie włączyli się członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, którym przewodniczył ks. P.Martyka. Na spotkanie przybyło wielu absolwentów naszej szkoły i niektórzy rodzice. Modlitewnym rozważaniom towarzyszyły śpiewy i tańce, a wszystko w blasku świec.

 

galeria


 

 

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 

 

 

Marzeń, które dają się urzeczywistnić, szlachetnych pomysłów, które podszeptuje serce, cierpliwości i wytrwałości, aby służba wychowankom zrodziła wiele szlachetnych owoców.

 

 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty, najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, satysfakcji z działań na rzecz wspólnego dobra oraz zadowolenia z trudnej i niezmiernie ważnej pracy.

 

Dyrektor i Samorząd Uczniowski Gimnazjum im. Jana Pawła II

 


 

Gminna Gimnazjada 2014

 

W dniu 3 października 2014 w Sędziszowie Młp. na stadionie „Lechii” odbyła się gminna Gimnazjada w biegach przełajowych. W czterech kategoriach gimnazjalnych wystartowało 10 osób, a awans na zawody powiatowe 10 października wybiegali;-);
1. Przydział Katarzyna Ib I miejsce
2. Kaznecka Barbara IIIa I miejsce
3. Borek Patrycja Ia II miejsce
4. Przywara Marzena IIIc III miejsce
5. Kycinski Marek IIIb V miejsce
6. Ferfecka Marika IIa IV miejsce
7. Majka Jakub I miejsce


Powiatowa Gimnazjada 2014

 

25 września 2014 r. w Ropczycach na nowej tartanowej czterotorowej bieżni odbyła się Powiatowa Gimnazjada w Lekkiej Atletyce.

Awans na zawody wojewódzkie w dniu 1 października w Rzeszowie na stadionie „Resowia” uzyskali:

I miejsce –

Gabriela Przydział – bieg na dystansie 100 m,
Katarzyna Przydział - bieg na dystansie 300 m,
Wojciech Sroka - bieg na dystansie 300 m,
sztafeta dziewcząt 4 x 100 m (Przydział G, Przydział K., Wolak J., Różańska J.)

II miejsce -

Kamil Walicki - - bieg na dystansie 100 m,
Barbara Kaznecka - bieg na dystansie 600 m,
sztafeta chłopców 4 x 100 m (Walicki K., Sroka W., Bykowski K., Kanach H.)

III miejsce -

Maciej Brandys – pchnięcie kulą,
Patrycja Borek - - bieg na dystansie 600 m,

 


 

Dzień Chłopaka 2014

 

Dzień Chłopaka w naszej szkole był świetnym zwieńczeniem pierwszego miesiąca roku szkolnego - wstępnemu odstresowaniu, uczniowie kupowali pyszne gofry przygotowane przez nasze koleżanki. Wybrano też najsympatyczniejszego przedstawiciela płci męskiej naszej szkole, którym został uczeń klasy IIIc Kamil Walicki. Świadomość panującego dnia wprowadziła do naszej szkoły ciekawa atmosferę, co sprytnie wykorzystane zostało przez osobników płci pięknej, przesyłając swoim kolegom pozdrowienia ( w czym pośredniczyła nasza szkolna gazetka)
Tego samego dnia odbył sie wieczorek zapoznawczy, by uczcić przybycie nowych członków naszej społeczności. kierując się naszą szkolną tradycja, poddaliśmy ich cięte charaktery wyzwaniom w formie zadań fizycznych. Jak przystało na ludzi tej samej, polskiej krwi - poradzili sobie bez najmniejszych problemów.
podsumowując, ten konkretny dzień wypadł świetnie-stanowił dobry przerywnik między wypełnianiem uczniowskich obowiązków i zapewnił nam relaks, którego potrzebowaliśmy.

Galeria

 


 

Utwardzenie placu przed gimnazjum

 

W ostatnich dniach wakacji udało się zrealizować długo oczekiwane zadanie jakim było utwardzenie placu przed gimnazjum. Dotychczas w czasie deszczu było utrudnione dojście do budynku z uwagi na duże ubytki w warstwie wierzchniej i brak odpływu wody. Wieloletnie starania dyrektora zostały dostrzeżone przez Burmistrza Sędziszowa i przeznaczono środki na asfaltowanie placu. Dyrektor Andrzej Świerad przeprowadził postępowanie w wyniku, którego został wyłoniony wykonawca i spisana umowa z Przedsiębiorstwem Drogowo-Mostowym z Dębicy. Uczniowie w dniu 1.09.2014r doszli do szkoły po nowej nawierzchni na całym placu. Dziękujemy Panu Burmistrzowi Sędziszowa Młp. za skierowane środki finansowe oraz Kierownictwu Kruszgeo Czarna za pomoc w realizacji zadania.

 

Galeria


 

Do szkoły wrócić już czas ...

 

1 września uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II rozpoczęli nowy rok szkolny 2014/15. Inaugurację roku szkolnego rozpoczęli uroczystą mszą w kościele parafialnym. Następnie w gimnazjum  zostali uroczyście powitani przez dyrektora szkoły - p. Andrzeja Świerada oraz całe grono pedagogiczne.

Młodzież naszego gimnazjum przygotowała krótką akademię z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego, w której nie brakowało również ciekawych informacji dotyczących 75 rocznicy wybuchu  II wojny światowej. 

Na koniec dyrektor gimnazjum przekazał informacje związane z organizacją roku szkolnego i życzył uczniom powodzenia i wytrwałości w realizowaniu swoich celów. Następnie młodzież spotkała się z wychowawcami. Miło było zobaczyć znajome twarze, wymienić się wrażeniami z wakacji. 

Galeria

 


 

Wykaz podręczników na nowy rok szkolny 2014/2015

 

Wykaz obowiązujących podręczników w nowym roku szkolnym 2014/2015 do pobrania w dziale Dokumenty