Gimnazjum im. Jana Pawła II

w Czarnej Sędziszowskiej

 

Plan Lekcji 2016\2017

 

 

Kontakt

O szkole

Dyrekcja

Kadra

Patron

Gigazetka

Samorzad

Galeria

Absolwenci

Dokumenty

Sport

Konkursy

Plan lekcji

Pedagog

Archiwum

Rok szkolny: 2009\2010

2010\2011

2011\2012

2012\2013

2013\2014

2014\2015

2015\2016

Aktualności

Parafia pw. Świętego Stanisława w Czarnej Sędziszowskiej

Ochotnicza Straż Pożarna w Czarnej Sędziszowskiej

Rodzina Szkół im. Jana Pawła II

  Kuratorium  Oświaty

 w Rzeszowie

OKE w Krakowie

 

Biuletyn  informacji publicznej

 

Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych

Pasjonaci na wycieczce
29-30 maja grupa 49 uczniów, wraz z opiekunami; ks. proboszczem E. Brzaną, M. Mytych, A. Świerad, B. Skibą, A. Czyżem, miała możliwość odwiedzenia miejsc jakże ważnych dla historii naszego narodu. Zwiedzaliśmy: Muzeum w Oświęcimiu, Wadowice, Kalwarię Zebrzydowską i Kraków. Wyjazd dostarczył nam wszystkim wiedzy na temat życia naszego Wielkiego Rodaka św. Jana Pawła II i Jego nauczania. W Muzeum w Oświęcimiu uświadomiliśmy sobie, jak ważną sprawą jest prawo każdego człowieka do życia i godnej śmierci. Mieliśmy czas na chwilę refleksji i modlitwy w miejscach kultu religijnego.
Nie zabrakło czasu na rozrywkę i zabawę w Zatorze.
Spędziliśmy ten wspólny czas w miłej atmosferze.
Trochę żal, że wycieczka trwała tylko 2 dni.

 

 


MATKA słowo , które wyzwala same dobre skojarzenia i uczucia:
M –
miłość,
A –
anielska dobroć,
T –
codzienna troska,
K –
kochane serce,
A –
ani mniej, ani więcej tylko ona sama – nasza mama; współczujące serce, poczucie humoru, nieskończona cierpliwość …


26 maja
po zakończonym nabożeństwie w kościele parafialnym w Czarnej zgromadziły się mamy, aby wysłuchać i obejrzeć stosowny program słowno – muzyczny przygotowany przez uczniów klasy II b pod opieką p. B. Skiby oraz zespół muzyczny pod kierunkiem p. A. Czyża. Słowa podziękowania za wiele wspaniałych gestów, chwile bezinteresownej miłości, która uczyniła ten świat bezpieczny wywołały łzy wzruszenia w oczach matek.
 


WIZYTACJA KANONICZNA

 W dniu 25.05.2017r nasze gimnazjum odwiedził Ks. Biskup Edward Białogłowski. Powitał ks. Biskupa, księży Dziekanów oraz wszystkich zgromadzonych Dyrektor Gimnazjum Andrzej Świerad w asyście uczniów. Następnie przedstawiono prezentację dotyczącą działalności gimnazjum z okresu ostatnich 5 lat czyli od ostatniej wizytacji kanonicznej parafii. Ks. Biskup Edward Białogłowski wygłosił piękną homilię i udzielił błogosławieństwa dla wszystkich zebranych.

 galeria


DEKANALNY KONKURS WIEDZY O JANIE PAWLE II

Dyrekcja, nauczyciele i młodzież Gimnazjum im Jana Pawła II w Czarnej Sędziszowskiej pragnie poznawać, propagować i żyć nauczaniem swego Patrona. Jednym ze sposobów realizacji tego planu jest DEKANALNY KONKURS WIEDZY O JANIE PAWLE II i JEGO NAUCZANIU dla gimnazjów z terenu Dekanatu Sędziszowskiego, który został objęty honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Organizowany każdego roku około 18 maja (dzień urodzin Ojca św. oraz dzień uroczystego nadania imienia naszej szkole).
Tegoroczny Konkurs był już XIV i przebiegał pod hasłem:

„BĄDŹCIE MIŁOSIERNI”

Konkurs ma dwa etapy:
1) szkolny przeprowadzany przez katechetów w Gimnazjach naszego Dekanatu,
2) dekanalny przeprowadzany w Gimnazjum im Jana Pawła II w Czarnej Sędziszowskiej.

OTO KLASYFIKACJA;
1. I MIEJSCE - DAMIAN BEZARA – GIMNAZJUM CZARNA
2. II MIEJSCE - ZUZANNA MAJKA – GIMNAZJUM CZARNA
3. III MIEJSCE - KLAUDIA RÓG - GIMNAZJUM W ZAGORZYCACH

Pozostali uczestnicy finału;
Monika Rusin – Gimnazjum w Zagorzycach
Patryk Kościak – Gimnazjum w Iwierzycach
Igor Patro – Gimnazjum w Iwierzycach
Dagmara Gubernak – Gimnazjum w Sędziszowie Młp.
Kamil Jakubek - Gimnazjum w Sędziszowie Młp.
Kinga Bielarska – Gimnazjum w Czarnej
Jakub Drozd – Gimnazjum w Czarnej

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy. Zmaganiom finałowej rozgrywki prowadzonej przez ks. Proboszcza Edwarda Brzanę, na wzór telewizyjnego teleturnieju „1 z 10” przyglądali się;
Bogusław Kmieć – Burmistrz Sędziszowa Młp,

Iwona Bereś – wizytator KO w Rzeszowie,

Stanisław Skiba Dyrektor Wydziału Edukacji w Powiecie Ropczycko-Sędziszowskim,

Beata Majcher Dyrektor Gimnazjum w Zagorzycach,

ks. Grzegorz Guzior,

ks. Daniel Garbacik,

ks. Rafał Wroński,

grono pedagogiczne, rodzice i uczniowie Gimnazjum w Czarnej.

Wszyscy uczestnicy wykazali się obszerną wiedzą o naszym Wielkim Rodaku św. Janie Pawle II. Taka forma rywalizacji przyczyniła się do dalszego poznawania wiedzy o życiu i nauczaniu naszego Patrona.

 Galeria


Majówka Młodych

W dniu 18.05.2017. uczniowie naszej szkoły po raz dziesiąty dla uczczenia pamięci Wielkiego Polaka Papieża Jana Pawła II wzięli udział w kilkunastokilometrowej trasie wśród krajobrazów Strzyżowsko-Sędziszowskiego Obszaru Chronionego. Majówka miała charakter rajdu promienistego. Do młodzieży z naszego powiatu ropczycko - sędziszowskiego dołączyli gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu strzyżowskiego. Obie grupy zatrzymały sie się pod kapliczką Świętego Bartłomieja w Pstrągowej Brzeziu, gdzie odprawione zostało nabożeństwo majowe. Po zakończonym wędrowaniu wszyscy odpoczęli w Siedlisku Janczar w Pstrągowej, gdzie czekał poczęstunek. Tam też miał miejsce finał i ogłoszenie wyników międzypowiatowego Konkursu Twórczości Młodych "Kiedy myślę Ojczyzna...".
Dziękujemy wszystkim uczniom za dobrą postawę na rajdzie i reprezentowanie naszego Gimnazjum.
 

Galeria


 

„e-szkoła – wdrożenie interaktywnych usług publicznych w Gminie Sędziszów Małopolski”

 

Oś priorytetowa II Cyfrowe Podkarpackie
Działanie 2.1 Podniesienie efektywności i dostępności e-usług


„e-szkoła – wdrożenie interaktywnych usług publicznych w Gminie Sędziszów Małopolski”


Okres realizacji projektu :
2017 rok
Cel projektu:
wdrożenie e-usług w obszarze edukacji, w 19 jednostkach oświatowych, dla których Gmina Sędziszów Małopolski jest organem prowadzącym oraz w Samorządowym Centrum Usług Wspólnych w Sędziszowie Małopolskim.
Zakres projektu:
Projekt obejmuje wdrożenie e-usług w obszarze edukacji, w 19 jednostkach oświatowych, dla których Gmina Sędziszów Małopolski jest organem prowadzącym oraz w Samorządowym Centrum Usług Wspólnych w Sędziszowie Małopolskim. Wdrażane będą następujące e-usługi: e-Usprawiedliwienie (A2C, poz.3); e-Stypendium (A2C, poz.3); e-Dowozy (A2C, poz.3); e-Stołówka (A2C, poz.4); e-Nabór (A2C, poz.4); e-Najem (A2C,A2B, poz.4); e-Świetlica (A2C, poz.3). W ramach projektu zostanie wdrożony również e-dziennik i w związku z tym w Samorządowym Centrum Usług Wspólnych zostaną wdrożone moduły dziedzinowe systemu klasy ERP z obszaru finansowo-księgowego, kadrowo-płacowego, obsługi arkuszy organizacyjnych. W celu realizacji wdrożenia zostanie zakupiony sprzęt komputerowy: 184 komputery i 26 urządzeń mobilnych do placówek edukacyjnych, 11 komputerów dla Samorządowego Centrum Usług Wspólnych , 1 serwer, wdrożona zostanie szyna danych oraz zostanie zakupione odpowiednie oprogramowanie oraz licencje. W związku z wdrożeniem nowych e-usług i nowych aplikacji, użytkownicy zostaną przeszkoleni w koniecznym zakresie.
Budżet:
Całkowita wartość projektu – 1 616 846,07 zł

Dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - 1 075 342,65 zł


Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020

 


XIV Dekanalny Konkursu Wiedzy o Św. Janie Pawle II

 


 

Egzamin gimnazjalny 2017

Dziś punktualnie o godzinie 9.00 nasi uczniowie przystąpili do pierwszej  humanistycznej części egzaminu gimnazjalnego. Na początek  o 9.00 część z historii i WOS-u, a o 11.00 część  z zakresu języka polskiego. Jutro o 9.00 egzamin z przedmiotów przyrodniczych, a 0 11.00 egzamin z matematyki. I na zakończenie egzaminów w piątek o 9.00 egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym, a o 11.00 egzamin z na poziomie rozszerzonym.

Życzymy dużo wytrwałości i powodzenia w tym prawdziwym maratonie egzaminacyjnym.

 Galeria


Trzymaj formę aktywnie i zdrowo

W ramach akcji zdrowego odżywiania chętni uczniowie z klasy II a przygotowali zajęcia edukacyjne z zakresu dbania o własne zdrowie (właściwa dieta – dobór pełnowartościowych składników, planowanie posiłków, dbanie o aktywność fizyczną) dla uczniów z przedszkola przy Szkole Podstawowej w Czarnej Sędziszowskiej. W sposób zabawny i z wykorzystaniem różnorodnych rekwizytów zachęcali młodszych kolegów do sięgania po różnorodne warzywa i owoce. Dzieci aktywnie brały udział w zajęciach, a młodzież z gimnazjum mogła tym samym wypróbować swoje umiejętności współpracy z młodszymi kolegami.
ZŁOTE ZASADY ZBILANSOWANEJ DIETY
Wiesz, jak ważne jest utrzymanie zbilansowanej diety, ale życie w ciągłym pędzie utrudnia to zadanie. Oto łatwe do zapamiętania zasady, które sprawią, że Twoje ciało będzie jak nowe!
Zacznij od zdrowego śniadania
Od początku: ważne, żebyś zaczęła dzień w taki sposób, w jaki chcesz, aby Ci mijał.. Jeśli przyjdziesz do pracy z pustym brzuchem, to trudniej Ci będzie się skoncentrować i bardziej prawdopodobne, że będziesz się zajadała przekąskami. Owoce, owsianka i jogurt naturalny to dobre wybory na śniadanie.

Ogranicz niezdrowe przekąski
Zawsze przynieś do szkoły jakiś owoc. To da Ci energię, której potrzebuje Twoje ciało, ale bez tych kawałków czekolady!

Mniejsze posiłki, za to częściej
Gdy przychodzi pora lunchu, często jemy więcej, niż powinniśmy, bo jesteśmy po prostu głodni. Nie pozwól na to - podziel swoje posiłki na mniejsze porcje i staraj się jeść co 3 godziny. W ten sposób nigdy nie będziesz na tyle głodna, byś zaczęła się przejadać. Przygotuj z wyprzedzeniem kilka zamkniętych pojemników z posiłkami, żeby nie kusiła Cię stołówka - dodatkowo oszczędzisz pieniądze!

Odpowiednie proporcje na talerzu
Jeśli chodzi o to, co masz na talerzu, to aby się upewnić, że jest to zbilansowany posiłek, sprawdź, czy jego połowa to sałatka lub warzywa niezawierające skrobi. Uwierz w liście! Ciemnozielone warzywa liściaste, takie jak szpinak, jarmuż, kapusta czy cykoria, są nie tylko smaczne, ale też zawierają błonnik i karotenoidy (antyoksydanty). 25% Twojego posiłku powinno stanowić chude mięso, takie jak kurczak bez skóry czy indyk. Kolejne 25% posiłku powinno dostarczać węglowodanów - najlepsze są pełne ziarna o niskim indeksie glikemicznym (bataty, soczewica, ciecierzyca itd.). Zachowując proporcje 50:25:25 przy każdym posiłku możesz być pewna, że dajesz swojemu ciału odpowiednią kombinację substancji odżywczych.

Pij wodę
Często mylimy głód z pragnieniem. Niewielu z nas pije wystarczająco dużo wody, więc pamiętaj, by zawsze mieć butelkę wody w torebce i staraj się regularnie popijać kilka łyków przez cały dzień. Gdy ciału brakuje wody, czujesz się zmęczona i możesz mieć bóle lub zawroty głowy, suchość w ustach lub suchą skórę.
Jeśli będziesz stosować się do powyższych złotych zasad zbilansowanej diety, Twoje ciało będzie zdrowsze, szczęśliwsze i pełne energii.

 Galeria
 


Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy najserdeczniejsze życzenia, dużo zdrowia miłości i pokoju.

Życzymy aby nadzieja i wiara  towarzyszyły wszystkim każdego dnia.

 

Dyrektor i pracownicy Gimnazjum im. Jana Pawła II


MISTERIUM MĘKI  PAŃSKIEJ 2017


Wojewódzki Konkurs Piosenki Rosyjskiej

 

W piątek 24 marca 2017 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Rzeszowie odbyła się trzecia edycja Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Rosyjskiej. Do konkursu zgłoszono 42 uczestników ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Krosna, Sanoka, Stalowej Woli, Ropczyc, Czarnej Sędziszowskiej i Rzeszowa. Przed jury wystąpili soliści, duety i zespoły. Obrady trwały długo (ponad godzinę) i po emocjonującej dyskusji wyłoniono zwycięzców. Wszyscy byli pod wrażeniem wysokiego poziomu przygotowania zarówno językowego, jak i wokalnego.

W kategorii solistów szkół gimnazjalnych nasza uczennica Aleksandra MYTYCH zdobyła I miejsce wykonując trudną piosenkę Ałły Pugaczowej „Arlekino”.

 

 Galeria

 

 


Uwaga Rodzice!!!

ZAGROŻENIA W INTERNECIE

 

Gry komputerowe mogą wspierać rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny dzieci. Wpływają pozytywnie na: spostrzegawczość, reakcje na bodźce, zdolności przestrzenne, procesy myślowe oraz koncentrację uwagi. Poprawiają refleks i koordynację wzrokowo-ruchową oraz ćwiczą umiejętność współdziałania w grupie.

 Jednak nadmierne granie może powodować problemy z koncentracją uwagi przez dłuższy czas, zaniedbywania nauki, aktywności fizycznej, kontaktów z rodziną  i kolegami. Może ono prowadzić również do rezygnacji z innych zainteresowań, a nawet zaniedbywania czynności takich, jak jedzenie czy sen. W skrajnych przypadkach doprowadzić nawet do uzależnienia.

 W naszym kraju wiele gier komputerowych oznaczonych jest wg systemu PEGI (Pan-European Game Information). Jest to ogólnoeuropejski system klasyfikacji gier stworzony przez producentów gier w celu udzielenia rodzicom w Europie pomocy w podejmowaniu świadomych decyzji o zakupie gier komputerowych. Symbole PEGI znajdują się na opakowaniu gry. Wskazują one następujące kategorie wiekowe: 3, 7, 12, 16 i 18 lat, nadane zgodnie z zawartością gry i poziomem rozwoju młodego użytkownika. Na stronie internetowej www.pegi.info można sprawdzić klasyfikację gry i jej kategorię wiekową.

W systemie PEGI poza klasyfikacją wiekową można znaleźć oznaczenia informujące o potencjalnie szkodliwych treściach występujących w grze, takich jak przemoc, wulgaryzmy czy hazard. Przed zakupem gry warto zapoznać się z jej klasyfikacją, aby podjąć przemyślaną decyzję.

 Gry zawierające agresję i brutalną przemoc powodują wzrost poziomu agresji u dzieci, uczą wrogich zachowań wobec innych ludzi oraz tego, że jedynym sposobem na rozwiązywanie problemów jest używanie siły. 

Media donoszą o nowej grze pn. Blue Whale Challenge” czyli „niebieski wieloryb”, która pojawiła się w Internecie i zagraża życiu dzieci oraz nastolatków. Z doniesień medialnych wynika, że początek gry miał miejsce  w Rosji, gdzie już ponad setka młodych internautów popełniła samobójstwo!!!!.       czytaj dalej.....


1 dzień wiosny 2017

 Wspólne obchody I Dnia Wiosny na stałe wpisały się w kalendarz imprez i uroczystości naszej szkoły. Głównym celem imprezy była integracja uczniów, motywowanie do pracy na rzecz klasy, szkoły, wdrażanie do zdrowej rywalizacji. Samorząd Uczniowski zorganizował zabawy na wzór „Kocham Cię Polsko”.

Rozstrzygnięto również między klasowe konkursy:
- plastyczny: Pani wiosna;
- wiersz o wiośnie;
- przebranie za Panią wiosnę;

Komisja wyłoniła zwycięzców:
I miejsce: klasa II b
II miejsce: klasa I a i I b

W tym dniu odbył się również kiermasz słodkości, przygotowany przez uczniów naszej szkoły. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na operację dla chorej dziewczynki z naszej gminy. Samorząd Uczniowski pragnie serdecznie podziękować uczniom, którzy upiekli pyszne słodkości.   
Galeria

Klasa I a:
Faustyna Szopa
Jakub Porzuczek
Klasa I b
Arkadiusz Barnak
Emilia Basara
Weronika Basara
Karolina Bryk
Szczepan Czapor
Natalia Głodek
Joanna Goraj
Karolina Przywara
Anna Rokosz
Wioleta Sarama
Kl. II a
Emilia Białek
Wiktoria Bednarz
Julia Kozek
Katarzyna Łojek
Dawid Majka
Aleksandra Mytych
 
Kl. II b
Aneta Rak
Aleksandra Szczerba
Kl. III a

Arkadiusz Koza
Patryk Majka
Patryk Skowroński
Patrycja Borek
Patryk Ziobro
Kl. III b
Wiktoria Porzuczek
Natalia Ziobro
Gabriela Kamień
Natalia Różańska
Anna Żurad
Gabriela Dziewit
Karolina Dzik
Laura Maciołek
Gabriela Świniuch

Wszystkim uczniom jeszcze raz bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY. Galeria


„Idźcie i głoście”   Rekolekcje wielkopostne 13-14. 03.2017r.

 

                W dniach 13-14. 03. 2017r. w naszej szkole odbyły się Rekolekcje wielkopostne, które były pod hasłem „Idźcie i głoście”. Nauki rekolekcyjne głosił ks. Dominik Kiełb wikariusz parafii, św. Michała Archanioła w Rzeszowie. Ksiądz rekolekcjonista przybliżył uczniom, czym są rekolekcje. Wskazując na to, że jest to czas dany od Boga na odkrywanie Go w swoim życiu. Ksiądz Dominik ukazał nam również przyjaźń, jaką obdarza nas Jezus Chrystus. Młodzież została zachęcona przez katechezy i przykłady do modlitwy i pogłębienia swojej wiary. Dziękujemy księdzu Dominikowi za obecność i wygłoszone rekolekcje.

ks. Rafał Wroński

Galeria

Walentynki 2017
W dniu 14-stego lutego, w święto zakochanych, w naszym gimnazjum odbył się kiermasz
 pierników przygotowanych przez naszych uczniów. 
Pragniemy im za to serdecznie podziękować.
Osoby które podjęły trud przygotowania ciasteczek:
KLASA I a
-Daria Kozek
-Faustyna Szopa
-Martyna Róg
KLASA Ib
-Karolina Bryk 
-Weronika Basara
-Anna Rokosz
-Szczepan Czapor
-Natalia Głodek
-Wioleta Sarama
-Joanna Goraj
-Aleksandra Rusinek
-Karolina Przywara
KLASA II a
-Amelia Pieczonka
-Zuznna Dziuba
-Julia Kozek
-Katarzyna Łojek
-Emilia Białek
-Aleksandra Mytych 
KLASA II b
- Martyna Nieroda
KLASA III a
-Patryk Majka
-Patryk Skowroński
-Ewa Przywara
KLASA III b
-Natalia Ziobro
-Natalia Marciniec
-Martyna Łagowska
-Gabriela Bąk
-Katarzyna Przydział

DZIĘKUJEMY

Samorząd Uczniowski przygotował kartki Walentynkowe, które rozeszły się w mgnieniu oka.
Uczniowie z wielkim entuzjazmem podeszli do kiermaszu. Cała kwota zebrana ze sprzedaży kartek i pierników zostanie przeznaczona na DJ.


Z okazji Walentynek Samorząd Uczniowski życzy wszystkim dużo miłości.
 
Galeria

Turniej o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Tenisie  Stołowym
10 lutego odbył się finał IV Turnieju o Puchar Dyrektora 
w tenisie stołowym.

Zwycięzcami w kategorii chłopców zostali 
1.Jasiński Rafał-II b
2.Rogala Michał- IIa
3.Opaliński Patryk- IIIb

W kategorii dziewcząt

1.Bielarska Kinga – II b
2.Przydział Katarzyna- III b
3.Wolak Julia- III a
 

W sobotę 11 lutego swoją wysoka formę Rafał Jasiński i Kinga Bielarska
 potwierdzili na gminnych zawodach w tenisie stołowym - gra indywidualna 
zajmując 1 lokatę. Katarzyna Przydział i Mateusz Mazan zajęli 3 miejsce. 
Oprócz w/w osób na zawody powiatowe 11 marca awans uzyskali:
Siwiec Jakub- I b , Wolak Julia –III a, Siewierska Zuzanna – III a, Koza Arkadiusz – III a

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Galeria

Spotkanie kolędowe

Spotkanie koledowe 
Spotkanie koledowe zostało zorganizowane przez SK Caritas, Ks. Proboszcza E. Brzanę oraz dyrektora Gimnazjum im. Jana Pawła II w Czarnej Sędziszowskiej dla ludzi starszych, samotnych oraz wszystkich, którzy pragnęli pokolędować w ten mroźny, styczniowy wieczór.
Mieliśmy przyjemność obejrzenia widowiskowych „Jasełek” w wykonaniu uczniów gimnazjum, w czasie których rozbrzmiewały najpiękniejsze kolędy szkolnego chóru, a później całej publiczności.
Niecodziennym przeżyciem okazał się konkurs muzyczny „Jaka to kolęda”, prowadzony przez Ks. Proboszcza E. Brzanę. W świątecznym nastroju do rywalizacji stanęły dwie drużyny; gimnazjaliści i seniorzy. Zadaniem zawodników było odgadnięcie jak największej liczby kolęd. Wśród pytań królowały zagadnienia dotyczące Biblii. Zmagania przebiegały w miłym i wesołym nastroju.
To całość programu, utrzymanie go w świątecznym klimacie, przygotowane pytania przez księdza Proboszcza, śpiew kolęd przy herbatce i ciasteczku, wszystkie te wydarzenia wpłynęły na radosne spędzenie czasu.
Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania wspólnego kolędowania, jak również wzięli udział, podtrzymując tym samym tradycje religijne, składamy serdeczne -Bóg zapłać.

Galeria


Paczki dla dzieci z Domu Dziecka

Uczniowie ze wszystkich klas naszego gimnazjum pakowali w swoich klasach prezenty dla dzieci z Domu Dziecka. Inicjatywa ta nie mogła zostać niezauważona przez św. Mikołaja oczywiście w końcu mamy przed świąteczny okres.

Paczki

Dnia 7 grudnia 2016r, wyjechaliśmy do Domu Dziecka nr 2 w Rzeszowie. Jego celem było, zawiezienie wcześniej przygotowanych przez uczniów naszej szkoły paczek świątecznych.
Wraz z Panią Albiną Świerad i księdzem odwiedziliśmy dzieci z Domu Dziecka. Poznałyśmy czwórkę podopiecznych, byli to m.in. rodzeństwo trzyletniego Sebastiana i 7 -letnią Monikę. Bardzo nas zdziwiło, że dzieci mogą być tak pogodne i uśmiechnięte. Chociaż dało się zauważyć, że brakuje im miłości, mimo to że Pani dyrektor tego Domu Dziecka stara się zapewnić im jak najlepsze dzieciństwo. Na początku, dzieci były zawstydzone, jednak z każdą następną minutą stawały się bardziej otwarte. Widok znajdujących sie tam dzieci wywołał w nas ogromne wrażenie, było to wzruszające przeżycie i nowe doświadczenie.

Galeria


Tenis stołowy - gimnazjada

13 grudnia 2016 w Iwierzycach odbyła się rejonowa Gimnazjada w tenisie stołowym drużynowym. Z naszego Gimnazjum wzięło udział dwie drużyny. Drużynę dziewcząt reprezentowały Kinga Bielarska, Katarzyna Przydział i Zuzanna Siewierska, a chłopców Jasiński Rafał i Michał Rogala.
Nasze drużyny po ambitnej walce zdobyły: chłopcy V lokatę a dziewczęta II miejsce, awansując tym samym na finał wojewódzki.

 

Gratulujemy i życzymy powtórki sukcesu na najwyższym szczeblu rozgrywek.

Renata Skomra

Galeria


Rok Miłosierdzia

Uwieńczeniem Roku Miłosierdzia w naszym gimnazjum było podsumowanie konkursu o św. Janie Pawle II. Około 70 uczniów wykazało się  inwencją twórczą, ukazując w swoich pracach pisemnych(kat. wypracowanie i kat. wiersz) oraz pracach plastycznych, Wielkiego Patrona autorytetu młodzieży. Na spotkaniu nagrodzeni uczniowie odczytali fragmenty swoich prac, które ilustrowały ich przeżycia związane z osobą Jana Pawła II.

Galeria

 


Dzień Papieski

W ramach obchodów dnia papieskiego zorganizowaliśmy wieczornicę poświęconą św. Janowi Pawłowi II. Na spotkanie, które miało charakter modlitewny przybyło wielu uczniów gimnazjum absolwentów i rodziców z naszej parafii. Było bardzo miło się spotkać wokół myśli tak Wielkiego Rodaka. Nad całością programu czuwali Księża oraz Opiekunowie SK Caritas.

Galeria


Andrzejki 2016

Dnia 24  listopada 2016 roku  Samorządd Uczniowski przygotował mnóstwo atrakcji z okazji Andrzejek. Podczas przerw sprzedawano samodzielnie pieczone muffiny wraz z wróżbami, a także każdy z uczniów mógł poznać swoją przyszłość. Szkolne wróżki doskonale się spisały przepowiadając przyszłość ze szklanej kuli, jak i również określając imię przyszłego partnera. W godzinach  popołudniowych odbyła się dyskoteka andrzejkowa, na której rozstrzygnięto miedzy klasowy konkurs na "Najciekawszą andrzejkową wróżkę". Zwyciężyła klasa IIa, która przedstawiła krótką scenkę z filmu ""Harry Potter". Zabawa była wyśmienita, a uczniowie czekają z niecierpliwością na kolejną dyskotekę.

Galeria

 


98 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

11 listopada to dzień, w którym obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Data ta jest symbolem odrodzenia się państwa polskiego po 123 latach niewoli.
Z tej okazji 10 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia, przygotowana przez uczniów naszego gimnazjum pod kierownictwem pani E. Doroby, A Czyż i pana A. Czyża. Młodzi artyści przypomnieli zgromadzonym rys historyczny Święta Niepodległości. Apel uświadomił wszystkim uczniom, jak ważna jest Polska - nasza Ojczyzna oraz co w dzisiejszych czasach znaczy słowo: Wolność. Obchodzone w II RP przede wszystkim przez wojsko, formalnie świętem państwowym ustanowione dopiero w roku 1937, od 1939 nieobchodzone i przywrócone w roku 1989 nabierając rangi najważniejszego narodowego święta.

Galeria


TURNIEJ O PUCHAR DYREKTORA GIMNAZJUM

Galeria


Tydzień Papieski

Pod hasłem "Bądźcie Świadkami Miłosierdzia" w naszym gimnazjum obchodziliśmy Tydzień Papieski. W ramach obchodów odbyła się uroczysta akademia i wieczornica poświęcona Janowi Pawłowi II.

 

 

 

Galeria


Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy

Dnia 25.10.2016 r. w naszym gimnazjum odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Sędziszowie Małopolskim. Po przeliczeniu głosów przez szkolną komisję do Młodzieżowej Rady Miejskiej wchodzą:
- Gabriela Świniuch
- Jakub Majka
Życzymy powodzenia naszym przedstawicielom.

Galeria

 


Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 13.10.2015 r. w naszym gimnazjum odbyła się  uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie pod kierownictwem J. Rataj przygotowali humorystyczne przedstawienie, obrazujące pracę nauczycieli. Wiele ciepłych i miłych  słów popłynęło w kierunku naszych wychowawców. A zakończenie akademii głos zabrał Pan Dyrektor Andrzej Świerad, który mówił o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękował za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzył wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Uroczystość przebiegła w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie uczniowie założyli życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz wręczyli drobne upominki oraz kwiaty ufundowane przez Radę Rodziców.

Galeria


 

TURNIEJ O PUCHAR DYREKTORA GIMNAZJUM

 

Początek roku szkolnego to tradycyjnie czas kiedy rozgrywany jest turniej  o puchar Dyrektora Gimnazjum w piłce nożnej. Aktualnie jesteśmy w trakcie tych rozgrywek. Publikujemy kilka zdjęć z meczy i oczywiście kibiców.

 

 

Galeria

 

 

 


Sport

 

 

Patryk Opaliński zajął IV miejsce w pchnięciu kulą. Tutaj na podium w towarzystwie olimpijki z RIO Matyldy Kowal - reprezentantki w biegu 3000m z przeszkodami.

 

Galeria


Wieczorek Zapoznawczy

 

7 października  w naszym gimnazjum odbył się wieczorek zapoznawczy połączony z obchodami międzynarodowego dnia chłopaka. Atrakcje jaki przygotował samorząd uczniowski cieszył się dużym zainteresowaniem. Podczas wyśmienitej zabawy wybrano najsympatyczniejszego gimnazjalistę, którym został Michał Wiktor-Zając z klasy IIIb

 

 


 

Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Sędziszowie Młp.

 

Dnia 27 września odbyło się spotkanie młodzieży gimnazjalnej z Burmistrzem Gminy Sędziszów Młp., Panem Bogusławem Kmieciem, które dotyczyło omówienia spraw związanych z wyborami do  Młodzieżowej Rady Miejskiej. Uczniowie zostali zapoznani z procedurami i przebiegiem głosowania. Przedstawiono powołaną Szkolną Komisję Wyborczą:

Pani Mariola Drozd - Koordynator

Uczennica Anna Drelich III a

Uczennica Martyna Łagowska III b

Uczeń Jakub Drozd II b

Do 5 października chętni uczniowie mogą zgłaszać swoje kandydatury do wyborów Młodzieżowej Rady Miejskiej. Na koniec Pan Burmistrz życzył wszystkim przemyślanego wyboru i owocnej pracy.

Galeria


Wybory do samorządu uczniowskiego

 

W dniu 14 września odbyły się  demokratyczne wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Głosy oddali wszyscy uczniowie, a także  nauczyciele. Społeczność szkolna wybierała z pośród czterech kandydatów: Aleksandra Mytych IIa, Katarzyna Kiebała IIb, Aneta Branach IIIa oraz Gabriela Świnuch IIIb.

 

 

Po podliczeniu wszystkich głosów komisja ogłosiła wyniki:

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego -   Gabriela Świnuch IIIb - głosów 58

Zastępca Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego - Aleksandra Mytych IIa - głosów 36

Sekretarz Samorządu Uczniowskiego - Aneta Branach IIIa - głosów 18

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy


 

Plan lekcji na rok szkolny 2016/2017 dostępny tutaj

 


 

Nowy rok szkolny  2016/2017

 

1 września uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II rozpoczęli nowy rok szkolny 2016/2017. Inaugurację roku szkolnego rozpoczęli uroczystą mszą w kościele parafialnym. Następnie w gimnazjum zostali uroczyście powitani przez dyrektora szkoły - p. Andrzeja Świerada oraz całe grono pedagogiczne. Szczególnie witamy uczniów klas pierwszych, którzy w liczbie 38 przybyli po raz pierwszy w mury naszego gimnazjum.

Młodzież naszego gimnazjum z klasy II a pod kierunkiem p. Lidii Sroki  przygotowała krótką akademię z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego, w której nie brakowało również ciekawych informacji dotyczących 77 rocznicy wybuchu  II wojny światowej. 

Na koniec dyrektor gimnazjum przekazał informacje związane z organizacją roku szkolnego i życzył uczniom powodzenia i wytrwałości w realizowaniu swoich celów. Następnie młodzież spotkała się z wychowawcami. Miło było zobaczyć nowe i znajome twarze, wymienić się wrażeniami z wakacji. 

Galeria

 


PODRĘCZNIKI w nowym roku szkolnym

 

Dyrektor informuje, że zgodnie z tym co już było ogłaszane w czerwcu;
Podręczniki i ćwiczenia do klas I i II gimnazjum zabezpiecza szkoła i będą przekazywane uczniom po 1 września.
Natomiast w podręczniki i ćwiczenia do klasy III uczniowie zaopatrują się we własnym zakresie. Są to te same podręczniki co w latach ubiegłych tak, że istnieje możliwość odkupienia od absolwentów. Ponadto wykaz publikujemy "tutaj"