Gimnazjum im. Jana Pawła II

w Czarnej Sędziszowskiej

 

Plan Lekcji 2015\2016

 

 

Kontakt

O szkole

Dyrekcja

Kadra

Patron

Gigazetka

Samorzad

Galeria

Absolwenci

Dokumenty

Sport

Konkursy

Plan lekcji

Pedagog

Archiwum

Rok szkolny: 2009\2010

2010\2011

2011\2012

2012\2013

2013\2014

2014\2015

Aktualności

Parafia pw. Świętego Stanisława w Czarnej Sędziszowskiej

Ochotnicza Straż Pożarna w Czarnej Sędziszowskiej

Rodzina Szkół im. Jana Pawła II

  Kuratorium  Oświaty

 w Rzeszowie

OKE w Krakowie

 

Biuletyn  informacji publicznej

 

Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych

Komers i zakończenie roku szkolnego

galeria


 

Dzień sportu i rekreacji

 

W dniu 21 czerwca w naszym gimnazjum odbył się dzień sportu i rekreacji. Uczniowie chętnie brali udział w grach i zabawach. Pierwsza konkurencja, która odbyła się tego dnia to  "Gry i zabawy", w której brało udział po dwóch uczniów z każdej klasy. Zwycięzcami tek konkurencji zastali przedstawiciele działów "B". Następnie odbył się mecz piłki nożnej dla chłopców i mecz piłki siarkowej dla dziewczyn. Mecz piłki siatkowej zakończył się zwycięstwem oddziału "A" a piłki nożnej wygraną wywalczyli chłopcy z oddziałów "A". W kolejnej jaką była konkurencja rzutu jajem pierwsze miejsce wyrzucili sobie na odległość  37,90 m uczniowie klasy IIb Katarzyna Przydział i Jakub Majka.

 

Kaludia Gniewek

Galeria


 

Konkurs "Podkarpacie Trzyma Formę"

 

W dniu 10 .06.2016 uczennica klasy IIIa Ewa Mech odebrała  nagrodę w wojewódzkim konkursie plastycznym "Podkarpacie Trzyma Formę". Komisja Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oceniła 865 prac, które napłynęły ze 137 szkól z województwa podkarpackiego. Przyznano 7 równorzędnych nagród i 15 wyróżnień. Ewa zdobyła nagrodę główną.

Serdecznie gratulujemy!

 


 

26 maja Dzień Matki

24 maja 2016 w Kościele Parafialnym w Czarnej Sędziszowskiej uczniowie naszego Gimnazjum przygotowali program artystyczny poświęcony matkom. Na początku młodsi uczniowie wykonali wiele piosenek i wierszy dedykując je swoim mamusiom. W drugiej części gimnazjaliści z klasy Ib pod kierunkiem wychowawczyni B. Skiby i M. Mytych wystąpili ze swoim programem przeplatanym piosenkami o tematyce maryjnej w wykonaniu szkolnego chóru. Wyrazy wdzięczności i głębokiego szacunki młodzi artyści dedykowali wszystkim matkom ziemskim, Matce Bożej i Matce Kościoła


13 Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II

W dniu 19 maja 2016 r. o odbył się już po raz trzynasty finał Dekanalnego Konkursu o  św. Janie Pawle II  pod hasłem "Jan Paweł II - papież rodziny"


Rywalizacja przebiegała w oparciu o formułę teleturnieju "jeden z dziesięciu", którą prowadził ks. Edward Brzana. O tym, że Rodzina zajmuje najważniejsze miejsce w życiu każdego człowieka dowiadujemy się z nauczania Św. Jana Pawła II, z Adhortacji Apostolskiej Familiaris Consortio. Wartości te przytoczone zostały w programie artystycznym zaprezentowanym przez młodzież pod opieką Pani Albiny Świerad.

Do konkursu przystąpiło 10 uczestników z 5 gimnazjów. Zwycięzcy zostali wyłonieni po bardzo zaciętej i emocjonującej rywalizacji.

Wyniki:

I miejsce Klaudia Róg z Gimnazjum w Zagorzycach

II miejsce Damian Bezara z Gimnazjum w Czarnej Sędziszowskiej

III miejsce Zuzanna Majka z Gimnazjum w Czarnej Sędziszowskiej

Pozostali uczestnicy:

Izabela Kiebała z Gimnazjum w Sedziszowie Młp.
Natalia Basara
z Gimnazjum w Sedziszowie Młp.
Faustyna Łagowska z Gimnazjum w Kamionce
Paulina Łagowska
z Gimnazjum w Kamionce
Monika  Rusin z Gimnazjum w Zagorzycach
Laura Berc z Gimnazjum w Iwierzycach
Amelia Wilk z Gimnazjum w Iwierzycach

Galeria


Autokarem przez Polskę

W dniach 4-5 maja 2016 r. 51 uczniów  naszego gimnazjum  wyjechało na wycieczkę do Wrocławia. Uczestnikami wyjazdu byli aktorzy "Pasji". Do głównych atrakcji można zaliczyć zwiedzanie Starego Miasta, Panoramy Racławickiej, zoo oraz Afykarium. Świetnie bawiliśmy się na wycieczce wraz z opiekunami: ks E. Brzaną, dyr. A Świeradem oraz paniami: A. Świerad, B Skibą, M Mytych.

Te chwile pozostaną na zawsze w naszej pamięci.

Galeria


 

Podwórko od firmy NIVEA

 

 

Zachęcamy do głosowania na podwórko, które powstanie w naszej okolicy dzięki państwa głosom.

Aby oddać głos należy:

- wejdź na stronę internetową www.nivea.pl/podworko2016

- zarejestruj się i zaloguj,

- szukaj Sędziszowa Małopolskiego w zakładce "Lokalizacja"

- głosuj codziennie od 5 maja do 2 czerwca 2016r.

- zachęć do głosowania przyjaciół i znajomych.


Powiatowy konkurs Historyczny

25 kwietnia  w Centrum Kultury im. Józefa Mehoffera w Ropczycach odbył się finał Powiatowego Konkursu Historycznego "Chrzest Polski-wpływ na państwo pierwszych Piastów", w którym wzięły udział dwie uczennice naszego gimnazjum Aneta Rak i Katarzyna Kiebała z klasy Ib. Obie godnie reprezentowały naszą szkołę a Katarzynie udało się zdobyć nagrodę główną , wycieczkę  do Brukseli ufundowaną przez europosła Tomasza Porębę. Opiekunem naszych uczennic była pani Małgorzata Łagowska

 

Gratulujemy

 

 

Galeria

 


Maraton egzaminów gimnazjalnych

 

W dniu dzisiejszym nasi uczniowie rozpoczęli zmagania z zadaniami humanistycznymi egzaminu gimnazjalnego. Jutro czeka ich część matematyczno-przyrodnicza a w środę język angielski. Trzymamy kciuki i życzymy jak najlepszych wyników.

 

Galeria

 


"Pasja 2016"

W Wielki Czwartek - 24 marca 2016 o godz. 20.30 w Kościele Parafialnym w Czarnej Sędziszowskiej odbyła się 13 edycja wystawienia Pasji w wykonaniu uczniów Gimnazjum im Jana Pawła II. Widzowie zobaczyli sceny z życia Jezusa od Ostatniej Wieczerzy po ukrzyżowanie i Wieczernik. Sceny te wprowadziły nas w tajemnicę daru jakim jest Eucharystia oraz Kapłaństwo. W przedstawieniu brało udział około 90 uczniów. Wystawienie Misterium Męki Pańskiej w kościele jest jednocześnie wprowadzeniem w przeżycie Triduum Paschalnego.
Dziękujemy ks. proboszczowi Edwardowi Brzanie za podjętą inicjatywę wystawiania Misterium i wprowadzanie w ten sposób słowa Bożego do naszego życia, do życia całej Parafii. W całość przedsięwzięcia aktywnie włączyli się nauczyciele Gimnazjum im Jana Pawła II, Panie: Albina Świerad, Małgorzata Mytych, Mariola Drozd, Bogusława Skiba, oraz Pan dyrektor Andrzej Świerad i ks. Paweł Martyka, którzy byli odpowiedzialni za dźwięk i multimedia. Oprawa wokalno-instrumentalna pod kierunkiem Pana Aleksandra Czyża uświetniła całość przedstawienia.

Obsada    Galeria


 

Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy najserdeczniejsze życzenia, dużo zdrowia miłości i pokoju.

Życzymy aby nadzieja i wiara  towarzyszyły wszystkim każdego dnia.

 

Dyrektor i pracownicy Gimnazjum im. Jana Pawła II

 

 

 


ZAPRASZAMY

 


 

 

Zwycięstwo Oli w konkursie "MAM POMYSŁ"

 

 

W piątek, 18 marca uczennica klasy I a - Aleksandra Mytych zajęła I miejsce w konkursie zorganizowanym przez Zespół Szkół Energetycznych i Stowarzyszenie Energetyków Polskich w Rzeszowie. Konkurs ten, skierowany do uczniów gimnazjów z całego Podkarpacia miał rozwijać zainteresowanie uczniów techniką. Jego celem było wykonanie działającego modelu z zakresu techniki. Praca Oli, drylownica do jabłek, została zakwalifikowana do ścisłego finału, a po prezentacji, której Ola musiała dokonać w rzeszowskiej szkole, została oceniona najwyżej przez komisję konkursową.

Zdjęcia z rozdania nagród              

Gratulujemy Oli zwycięstwa.

Galeria


 

Podziękowania

 

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom za pomoc w dystrybucji owoców. Szczególnie dziękujemy Pani Ewie Jasińskiej, która koordynowała wszystkie działania.

 

Dziękujemy

 


 

Przypominamy o zajęciach w drugim semestrze

 

 

 

 


 

Nasi najlepsi w pierwszym semestrze

 


 

Karnawał 2016

4 lutego 2016 roku w naszym gimnazjum odbyła się zabawa karnawałowa zorganizowana przez Radę Rodziców i Samorząd Uczniowski. Podczas zabawy wybrano królową i króla balu.  Zostali nimi przedstawiciele  klasy Ia i IIIb.


 

Galeria

 


Wspólne kolędowanie


W dniu 31.01.2016 w Domu Ludowym w Czarnej Sędziszowskiej odbył się Wieczór Kolęd organizowany przez Szkolne Koło Caritas wraz z opiekunkami p. A. Świerad i p. M. Mytych oraz ks. proboszcza E. Brzanę i dyrektora Gimnazjum p. A. Świerada.
Uczniowie Gimnazjum pod opieką p. M. Mytych i p. P. Wiktor przygotowali jasełka dla wszystkich mieszkańców parafii. Przedstawienie było wyreżyserowane w konwencji nowoczesnej zawierającej jednak elementy tradycyjne, jak choćby barwne stroje występujących i scenografia przedstawiająca szopkę. Liczne podkłady muzyczne ubarwiły całość inscenizacji.
W drugiej części wieczoru z inicjatywy ks. Proboszcza Edwarda Brzany odbył się konkurs kolęd pomiędzy  drużyną uczniów i drużyną złożoną z przedstawicieli gości, wśród których znaleźli się m. in.  starosta p. Bernadeta Frysztak, radny p. Jan Różański czy ks. P. Martyka. Turniej odbył się na bazie konkursu „Jaka to melodia”, a tematem były kolędy i pastorałki. Do współpracy przy konkursie poproszono organistę kościelnego p. Z. Kamienia, który zapewnił oprawę muzyczną. Dodatkowo uczestnicy odpowiadali na pytania z Biblii dotyczące historii narodzin Jezusa. Nad techniczną stroną przedstawienia czuwał dyrektor p. Andrzej Świerad.  Całość przebiegała w bardzo miłej atmosferze i została życzliwie przyjęta przez widownię.


Galeria 

W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu (luty 2016) - DBI 2016 w Gimnazjum w Czarnej Sędziszowskiej zostaną przeprowadzone następujące inicjatywy:

 
1. Przygotowanie gazetki - LEPSZY INTERNET ZALEŻY OD CIEBIE,
2. Zajęcia edukacyjne dla klas I-III Gimnazjum im. Jana Pawła II dotyczące zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, mój wizerunek on-line itp.
3.Konkursy

- literacki (hasła, wiersze itp. propagujące bezpieczne zachowanie w Internecie),

- plastyczny (na plakat propagujący bezpieczne zachowania w Internecie, pod hasłem LEPSZY INTERNET ZALEŻY OD CIEBIE),

- prezentacje multimedialną (propagujący bezpieczne zachowania w Internecie, pod hasłem LEPSZY INTERNET ZALEŻY OD CIEBIE'.
 

W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu zachęcamy do odwiedzenia  serwisów internetowych:
dbi.pl

saferinternet.pl
dzieckowsieci.pl
sieciaki.pl
 


Nowy plan lekcji

 

Nowy plan lekcji obowiązuje od 2016.01.25 zobacz


 

 


Akcja charytatywna

 

Caritas naszego gimnazjum zorganizował kiermasz świąteczny w dniu 20.12.2015r w kościele parafialnym w Czarnej Sędziszowskiej. Uczniowie przygotowali na kiermasz własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Zajęcia zorganizowane były w szkole. Pieniądze zebrane podczas kiermaszu w całości zostały przekazane dla chorego dziecka  naszej parafii.


 

Spotkanie opłatkowe w gimnazjum

 

Tradycją już się stało, że czas przedświąteczny obfituje w różnego rodzaju spotkania opłatkowe. Także i nasza szkoła pielęgnuje ten piękny zwyczaj.

Najpierw obejrzeliśmy jasełka przygotowane przez uczniów i nauczycieli, dzięki czemu przypomnieliśmy sobie te niezwykłe wydarzenia związane z Bożym Narodzeniem. Później wspólnie podzieliliśmy się opłatkiem. Chociaż pogoda na zewnątrz nie przypomina białych świąt, a każdy z nas jest już myślami wśród swoich najbliższych, znajdujemy czas na szkolny opłatek. To niezwykłe spotkanie pozwala wyrażać uczucia, które na co dzień nas krępują. To piękna polska tradycja, tradycja obdarowywania: miłością, radością, dobrem, przebaczeniem, pojednaniem. Tradycja, która wszystko zmienia. Rzeczy zwykłe stają się niezwykłe. Jak niewiele potrzeba, aby wszystko zmienić. Wystarczy prawda, dobro i piękno, które przychodzą z Betlejem. Wystarczy zatrzymać je w sobie i nie pozwolić im odejść, obdarowując nimi najbliższych.

Spotkanie opłatkowe było jednocześnie podsumowaniem wszelkich działań związanych z realizacją programu "Bezpieczna plus". Przez cykl spotkań i warsztatów staraliśmy się poznać lepiej osoby  starsze i niepełnosprawne z naszego regionu, by na koniec  zaprosić je na wspólne kolędowanie i jasełka mamy nadzieję, że to nie koniec naszej współpracy.

 

Galeria

 


 

Sukces w królewskiej dyscyplinie

 

30 listopada w Brzozowie odbył się Wojewódzki finał w szachach drużynowych. Naszą szkołę po eliminacjach powiatowych i rejonowych reprezentowali w Brzozowie Antoni Kozak, Wiktoria Mytych, Krystian Sołtys i Joanna Guzy .Spośród 12 drużyn wyłonionych na finał wojewódzki nasza szkoła zajęła wysoką 7 lokatę. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naszej młodej drużynie.

 

 

 

Galeria


 

Andrzejki 2015

 

Dnia 26.11.2015 w naszym gimnazjum dobyły się andrzejki szkolne. Jak co roku SU przygotował liczne atrakcje dla uczniów. Podczas przerw na dolnym korytarzu uczennice sprzedawały pyszne gofry, natomiast "wróżki" przepowiadały przyszłość. Swoją obecnością zaszczyciły nas panie fryzjerki i kosmetyczki z salonu Victoria oraz p. Kinga Gdowik, p. Andżelika Skwirut, które wykonały piękne fryzury i makijaże naszym uczennicom. Wszystkim Paniom bardzo serdecznie dziękujemy. W godzinach popołudniowych odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Rada Rodziców zapewniła poczęstunek dla wszystkich uczniów. Zabawa była udana.

 

Galeria


BEZPIECZNA PLUS

 

26 listopada uczniowie naszej szkoły odwiedzili sędziszowskie Centrum Aktywności Osób Niepełnosprawnych. Spotkanie to było pierwszym z cyklu spotkań w ramach programu "Bezpieczna plus". Jednym z punktów tego programu jest integracja młodzieży z osobami niepełnosprawnymi i seniorami z placówek opiekuńczych w regionie. Do Sędziszowa pojechaliśmy z propozycją wspólnego wykonania ozdób świątecznych. Z przywiezionych przez nas styropianowych bombek, wstążek i innych materiałów powstawały piękne ozdoby, które zapewne ozdobią budynki Centrum w okresie świątecznym a nam zostawią wspomnienia miłych chwil spędzonych w ośrodku 

Galeria


 

97 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

 

W dni 17 listopada no odbyła sie szkolna uroczystość poświęcona 93 rocznicy odzyskania niepodległości Uczniowie pod opieką p. A. Czyż, J. Rataj oraz R. Skomry przygotowali scenariusz liryczno muzyczny. Oprócz wierszy i piosenek patriotycznych wykorzystano elementy tańca nowoczesnego. W nowatorski sposób przedstawiono drogę polski odzyskania upragnionej wolności. W przedstawieniu wykorzystane zostały nowoczesne techniki audiowizualne. Przedstawienie zostało powtórzone na spotkaniu wywiadowczym 17 listopada i wzbudziło w rodzicach wiele pozytywnych emocji.

 

Galeria

 


 

Wieczornica poświęcona św. Janowi Pawłowi II w ramach obchodów Dni Papieskich pod hasłem
"Jan Paweł II - Patron Rodzin"

Co roku organizujemy wieczornicę w przeddzień rocznicy wyboru naszego wielkiego patrona na stolicę Piotrową. W tym roku wydarzenie to  odbyło się 13 października i zgromadziło wielu  uczniów, nauczycieli oraz rodziców i absolwentów pod przewodnictwem księży. Przygotowaliśmy różne  teksty o św. Janie Pawle II i śpiewaliśmy piosenki religijne.

 

Galeria


 

Dnia 13.10.2015 r. w naszym gimnazjum odbyła się  uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie pod kierownictwem p. M. Drozd, J. Rataj i E. Orzechowskiej przygotowali humorystyczne przedstawienie, obrazujące ciężką pracę nauczycieli. Wiele ciepłych i miłych  słów popłynęło w kierunku naszych wychowawców. A zakończenie akademii głos zabrał Pan Dyrektor Andrzej Świerad, który mówił o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękował za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzył wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Uroczystość przebiegła w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie uczniowie założyli życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz wręczyli drobne upominki oraz kwiaty ufundowane przez Radę Rodziców

 

Galeria


 

TURNIEJ O PUCHAR DYREKTORA GIMNAZJUM

 

W październiku w naszej szkole odbył się Trzeci Turniej piłki nożnej o puchar Dyrektora szkoły. Wzięły w nim udział wszystkie oddziały klasowe a mecze były bardzo ciekawe i ekscytujące. Swoim drużynom w czasie gry dopingowali koleżanki i koledzy z klasy, dlatego mecze były bardzo emocjonujące do ostatniej minuty.

 

 


Poniżej regulamin turnieju oraz  kilka fotek z boiska sportowego… 


Regulamin galeria

 


 

 

Wieczorek Zapoznawczy

24 września odbył się wieczorek zapoznawczy zorganizowany przez Samorząd Uczniowski dla uczniów klas pierwszych. Na dyskotece wybrano najsympatyczniejszego gimnazjalistę, którym został Jakub Majka IIb.

 

Galeria

 

 


 

Wybory do samorządu uczniowskiego

W dniu 21 września odbyły się  demokratyczne wybory  do samorządu uczniowskiego. Kandydowali   na przewodniczącego SU: Martyna Łagowska IIb. Martyna Branach IIIb, Patryk Ziobro IIa, Hubert Szlachta IIIa. W głosowaniu brały udział wszyscy uczniowie Gimnazjum w Czarnej Sędziszowskiej. Po podliczeniu  wszystkich głosów komisja skrutacyjna ogłosiła wyniki.

Przewodniczący SU - Hubert Szlachta - 77 głosów,

Zastępca przewodniczącego SU  - Martyna Branach - 55 głosów,

Sekretarz SU - Martyna Łagowska

Gratulujemy


 

WAKACJE ŻEGNAMY SZKOŁĘ WITAMY...

1 września uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II rozpoczęli nowy rok szkolny 2015/2016. Inaugurację roku szkolnego rozpoczęli uroczystą mszą w kościele parafialnym. Następnie w gimnazjum zostali uroczyście powitani przez dyrektora szkoły - p. Andrzeja Świerada oraz całe grono pedagogiczne. Szczególnie witamy uczniów klas pierwszych, którzy w liczbie 49 przybyli po raz pierwszy w mury naszego gimnazjum.

Młodzież naszego gimnazjum z klasy II b pod kierunkiem p. Ewy Doroby  przygotowała krótką akademię z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego, w której nie brakowało również ciekawych informacji dotyczących 76 rocznicy wybuchu  II wojny światowej. 

Na koniec dyrektor gimnazjum przekazał informacje związane z organizacją roku szkolnego i życzył uczniom powodzenia i wytrwałości w realizowaniu swoich celów. Następnie młodzież spotkała się z wychowawcami. Miło było zobaczyć nowe i znajome twarze, wymienić się wrażeniami z wakacji. 

Galeria


Nowa zatoczka autobusowa przed gimnazjum

 

Podczas wakacji udało się zrealizować długo oczekiwane zadanie jakim było wykonanie zatoki autobusowej przed gimnazjum. Nowa zajezdnia w znacznym stopniu poprawia bezpieczeństwo dojeżdżających uczniów. 

Galeria


 

Wykaz obowiązujących podręczników w nowym roku szkolnym 2015/2016 do pobrania w dziale Dokumenty