Gimnazjum im. Jana Pawła II

w Czarnej Sędziszowskiej

 

Plan Lekcji

 

 

Kontakt

O szkole

Dyrekcja

Kadra

Patron

Gigazetka

Samorzad

Galeria

Absolwenci

Dokumenty

Sport

Konkursy

Plan lekcji

Archiwum

Rok szkolny: 2009\2010

2010\2011

Aktualności

Parafia pw. Świętego Stanisława w Czarnej Sędziszowskiej

Ochotnicza Straż Pożarna w Czarnej Sędziszowskiej

Rodzina Szkół im. Jana Pawła II

  Kuratorium  Oświaty

 w Rzeszowie

OKE w Krakowie

 

Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych

Rok szkolny 2011/2012 to już historia.

 

Zakończenie roku szkolnego to bardzo upragniona uroczystość dla wszystkich a zwłaszcza tych, którzy solidnie przez cały rok pracowali. Jest możliwością podsumowania dokonań i nagrodzenia najlepszych. Tradycją naszego gimnazjum jest nagradzanie wszystkich, którym udało się otrzymać świadectwa z wyróżnieniem, oraz osiągnąć inne ważne sukcesy.

Najlepsi uczniowie naszego gimnazjum w minionym roku szkolnym.  >>zobacz<<

Galeria z uroczystości zakończenia roku szkolnego >>Zobacz<<


Kwestionariusz kandydata na ucznia naszego gimnazjum do
pobrania w dziale dokumenty.

 


 

Wykaz podręczników do poszczególnych klas na rok szkolny 2012/2013 do pobrania w dziale dokumenty.   

 

 

 


18.05. 2012r - Dzień Patrona - w ramach obchodów min. finał konkursu dekanalnego z wiedzy o życiu i nauczaniu Błogosławionego Jana Pawła II

 

więcej >>

 


W dniu 17.05.2012 nasze gimnazjum odwiedził Ksiądz Biskup Kazimierz Górny w ramach wizytacji kanonicznej parafii.

<galeria>

 


Misterium Paschalne w Kościele Parafialnym  w Czarnej  Sędziszowskiej

W  Parafii w Czarnej Sędziszowskiej już tradycją stało się wystawianie „Pasji,” dzięki inicjatywie ks. proboszcza Edwarda Brzany, którego wspierają dyrektor i nauczyciele miejscowego gimnazjum. Po raz dziewiąty  reżyser- ks. E. Brzana  sięgnął po temat z „Biblii”, wydarzenie  sprzed 2000 lat. To właśnie na Wielki Czwartek uczniowie  gimnazjum(około 70),  wystawiając „Pasję”, przygotowali pewnego rodzaju rekolekcje,  w których udział bierze cała Parafia, a  których szczególnym zadaniem jest przybliżenie przesłania Jezusa z Nazaretu.

Warto dodać, że nad scenografią, efektami dźwiękowymi jak też nagłośnieniem czuwał ks. Proboszcz E. Brzana. Oprawę muzyczną i wokalną zapewnia zespół muzyczno-wokalny z gimnazjum. Przygotowania zaczynają się już wczesną jesienią od doboru poszczególnych uczniów do konkretnych roli. Mimo, że uczniowie grają już dziewiąty raz,  za każdym razem główny scenarzysta wprowadza pewne nowości.

Dla uczniów udział w Misterium  jest niesamowitym doświadczeniem, mają okazję występować przed tak liczną publicznością. Wystawianie Pasji w kościele parafialnym, gromadzi również wielu absolwentów, którzy w poprzednich latach odgrywali swoje role. Grupa pasyjna w nagrodę za pracę w przygotowaniu i wystawieniu wybiera się na 2- dniową wycieczkę.

Dziękujemy wszystkim, którzy  przyczynili się do tego jakże ważnego przedsięwzięcia.

Galeria


Gminne Eliminacje OTWP 2012

 

W dniu 30 marca 2012 r. tradycyjnie już na obiektach Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Czarnej Sędziszowskiej odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
Uczestnicy Turnieju przystąpili do współzawodnictwa, które składało się z dwóch części testowej i ustnej. Rywalizowali uczniowie z 10 szkół podstawowych z miejscowości: Czarna Sędz., Kawęczyn Sędz., Klęczany, Boreczek, Będziemyśl, Zagorzyce Dolne, Zagorzyce Górne, Góra Ropczycka, Borek Wielki, Wolica Piaskowa oraz 3 gimnazjów w Zagorzycach Górnych,  Sędziszowie Młp. i Czarnej Sędz.
Ostateczne wyniki eliminacji gminnych OTWP:

W kategorii szkół podstawowych:
1. Michał Persak – SP Kawęczyn Sędz.
2. Domonika Drozd – ZS Wolica Piaskowa
3. Marika Ferfecka – SP Boreczek
4. Natalia Feret – SP Boreczek
5. Michał Kocon – SP Borek Wielki

W kategorii szkół podstawowych:
1. Marcin Kozak – Gimnazjum Zagorzyce Górne
2. Iwona Ferfecka – Gimnazjum Czarna Sędz.
3. Dawid Kujda – Gimnazjum Zagorzyce Górne
4. Dawid Pondo – Gimnazjum Czarna Sędz.
5. Patryk Skarbek – Gimnazjum Sędziszów Młp.

Zwycięzcy z rąk Z-cy Burmistrza Pani Elżbiety Świniuch i przedstawicieli Komendy PSP otrzymali cenne nagrody w postaci sprzętu sportowego. Ponadto osoby, które zajęły dwa pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach reprezentować będą naszą gminę na eliminacjach powiatowych.
Gratulujemy zwycięzcom, ich opiekunom i organizatorom Turnieju!

Galeria


 

Z okazji Świąt Wielkanocnych,

życzymy wszelkich łask

 Bożych, pogodnych, zdrowych Świąt

i wszelkiej pomyślności.
 

dyrektor, nauczyciele i uczniowie

Gimnazjum im. Jana Pawła II

w Czarnej Sędziszowskiej

 

 

 


Egzamin Gimnazjalny 2012

Drodzy uczniowie klas trzecich nieuchronnie zbliża się termin egzaminu gimnazjalnego 2012 przypominany terminy:

Część humanistyczna odbędzie się 24 kwietnia 2012 r. (wtorek):

– z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie: godzina 9.00, czas 60 minut

– z zakresu języka polskiego godzina 10.45, czas 90 minut

 

Część matematyczno-przyrodnicza odbędzie się 25 kwietnia 2012 r. (środa):

– z zakresu przedmiotów przyrodniczych  godzina 9.00, czas 60 minut

– z zakresu matematyki godzina 10.45, czas 90 minut

 

Część z języka obcego nowożytnego odbędzie się 26 kwietnia 2012 r. (czwartek):

– na poziomie podstawowym godzina 9.00,czas 60 minut

– na poziomie rozszerzonym godzina 10.45, czas 60 minut

 

 


Rekolekcje Wielkopostne

26-27-28.03.2012 r. uczestniczymy w Rekolekcjach Wielkopostnych według harmonogramu opublikowanego na stronie Parafii pw. Świętego Stanisława w Czarnej Sędziszowskiej


Dzień Kobiet w OSP

17 marca  OSP Czarna Sędziszowska przy współpracy z KGW zorganizowała uroczyste obchody Dnia Kobiet. Na uroczystości, dla licznie zgromadzonej widowni zaprezentowali się uczniowie z naszego Gimnazjum, którzy przygotowali ciekawy program artystyczny często nagradzany gromkimi oklaskami.

Galeria


II semestr

Tym którym się nie udało zdobyć dobrych ocen w pierwszym semestrze nie muszą się martwić, bo nowy semestr szkolny to okres, w którym wszystko jak gdyby zaczyna się „od początku”. Warto go dobrze zacząć. Na początku powinniśmy skoncentrować się na celach jakie chcemy osiągnąć w nauce i dążyć do ich realizacji.


W dniu 26.01.2012 odbyła się Zabawa karnawałowa dla uczniów gimnazjum zorganizowana przez  Radę Rodziców. galeria

 

 

 


 

Pierwszy semestr już przeszedł do historii. Przedstawiamy listę uczniów z najlepszymi wynikami za miniony semestr. zobacz

 


21 CzarZiMnO - OczkO już za nami. Wyniki i gorące komentarze na nowej stronie CzarZiMnO.

Zapraszamy
 

 


W dniu 24.11.2011r odbyła się zabawa andrzejkowa dla uczniów gimnazjum. W programie oprócz tradycyjnych wróżb i zabaw uczniowie w tajnym głosowaniu wybrali najsympatyczniejszych gimnazjalistów, którymi zostali Kamila Wójcik IIIb i Sebastian Przydział IIIa. Poczęstunek zapewniła Rada Rodziców.  Dziękujemy !!!  Galeria


Lista realizowanych projektów w naszym gimnazjum zobacz


Dyrekcja szkoły w porozumieniu z innymi podmiotami odpowiedzialnymi ogłasza dni wolne od zajęć szkolnych w roku szkolnym 2011/2012.
Następujące dni zostały ustalone jako dni wolne od zajęć lekcyjnych:
- 31 października 2011 r.
- 24 kwietnia 2012 r.
- EG
- 25 kwietnia 2012 r. - EG
- 26 kwietnia 2012 r. - EG
- 30 kwietnia 2012 r.
- 2 maja 2012 r.
- 4 maja 2012 r.
- 8 czerwca 2012r.

W dniu 14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, który jest świętem wszystkich pedagogów i pracowników oświaty. W każdej szkole dzień ten jest okazją do wyrażenia wdzięczności nauczycielom za trud i poświęcenie włożone w pracę z młodzieżą.
Z tej okazji w naszym gimnazjum odbyła się uroczysta akademia, którą przygotowały panie: Mariola Drozd i Jadwiga Rataj. Uczniowie gimnazjum zaprezentowali część artystyczną.

Galeria


Uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w sposób szczególny obchodzą Dni Papieskie. Organizowane są apele, akademie, wieczornice na terenie gimnazjum oraz  została przygotowana, szczególnie na tą okazję część artystyczna w formie montażu słowno-muzycznego, którą pokazano na forum gminy w Domu Kultury w Sędziszowie Młp. w dniu 16 października 2011r. Mieliśmy też możliwość przedstawienia tego programu na forum powiatu dwa dni później w Domu Kultury w Ropczycach. Młodzież naszego gimnazjum chętnie uczestniczy we Mszy Św. oraz akcjach  prowadzonych przez Caritas. Jedną z takich akcji jest corocznie organizowana wieczornica. Na wieczornicy kierujemy nasze myśli w stronę Ojca Świętego. Z sentymentem wracamy do lat Jego pontyfikatu, do nauki jaką głosił. Spotkanie ma charakter modlitewny, dziękujemy Bogu za świadectwo Jego cierpienia złączonego z męką Chrystusa aż do śmierci.

Posumowaniem XI  Dnia Papieskiego w naszym gimnazjum stało się uroczyste poświęcenie przez księdza dziekana Edwarda Brzanę obrazu naszego Patrona, który umieszczony został na górnym korytarzu. Jest to wotum wdzięczności Bogu za dar beatyfikacji Jana Pawła II złożonej przez społeczność szkolną.

Zobacz galerię Tygodnia Papieskiego w naszym Gimnazjum 


W piątek 9 września 2011 roku w Sędziszowie Młp.  odbył się II Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska w piłce nożnej. Nasze gimnazjum reprezentowała drużyna w składzie: Michał Bryk, Krystian Depa, Kamil Dzik, Sebastian Gdowik, Rafał Kłusek, Dawid Siwiec, Karol Sędłak, Szymon Wiktor, Kamil Zając i Albert Zamorski. Po zaciętej rywalizacji drużyna ta uplasowała się na drugim miejscu wśród czterech reprezentacji.

 Galeria


Dnia 29 września 2011 roku w naszym gimnazjum odbył się Wieczorek

Zapoznawczy zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie klas drugich przygotowali gry i zabawy dla pierwszaków oraz specjalne zadania  okazji dnia Chłopaka. Dla uczestników gier przewidziane były drobne upominki. Po zakończeniu rozgrywek nadszedł czas na Tańce. Wszyscy bawili się doskonale. <galeria>

Mariola Knych, Kl IIIb

Justyna Wojdon, Kl IIIb


Jedni z uśmiechami, inni z naburmuszona miną, ale wszyscy pierwszego września punktualnie o godzinie 8.00 rozpoczęli nowy rok szkolny 2011/2012.

Naukę w naszym Gimnazjum w tym roku rozpoczęło 164 uczniów, w tym 57 w kasach pierwszych.

 

Życzymy wszystkim samych sukcesów, owocnej pracy
i wytrwałości w podejmowanych wyzwaniach nie tylko w nowym roku szkolnym.

 


Wykaz podręczników na rok szkolny 2011/2012 do pobrania:

      Klasa I     >> pobierz

      Klasa II    >> pobierz

      Klasa III  >>  pobierz

 


Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2011/2012

Aktualizacja 14.08.2012